Настільна версія
мова | язык

Померла голлівудська зірка Елізабет Тейлор

23 Березня, 21:35

Поділитися:

Знаменита актриса Елізабет Тейлор померла в середу, 23 березня, уві сні. Минулого місяця 79-річна актриса була госпіталізована після того, як вона відчула симптоми серцевої недостатності, проте незабаром пішла на поправку.

Елізабет Тейлор двічі була удостоєна премії "Оскар" за найкращу жіночу роль. Вона була першою актрисою, гонорари якої обчислювалися мільйонами доларів. Не менше уваги, ніж її акторська робота, привертали перипетії її особистого життя - і не в останню чергу вісім шлюбів.

Елізабет народилася в Лондоні, але з початком Другої світової війни сім'я виїхала жити до США. У Елізабет був старший брат - Говард.

У кіно вона почала зніматися в 1942 році, через два роки запам'яталася глядачам як юна вершниця в нев'янучій сімейній класиці "Національний оксамит". У 1949 році зіграла першу "дорослу" роль - у фільмі "Змовник" зі своїм другом Робертом Тейлором.

Спочатку критики ставилися скептично до акторських здібностей юної красуні, але участь Тейлор в драмі "Місце під сонцем" (1951) з Монтгомері Кліфтом змусила їх змінити свою думку. У 1956 році знялася з Джеймсом Діном в культовій стрічці "Гігант". Наступним кроком до слави були ролі в екранізаціях п'єс Теннессі Вільямса "Кішка на розпеченому даху" (1958) і "Раптово, минулого літа" (1959). До того часу жовта преса без втоми обговорювала трагічну загибель третього чоловіка Тейлор та інші подробиці її особистого життя.У 1961 році Тейлор отримала пропозицію виконати роль Клеопатри в однойменному історичному фільмі за нечуваний на ті часи гонорар в мільйон доларів. Хоча фільм так і не окупився в прокаті, на знімальному майданчику спалахнув бурхливий роман Тейлор з актором, що грав Марка Антонія - Річардом Бартоном. У 1964 році вони одружилися, розлучилися через десять років, через рік знову зв'язали себе шлюбом і знову розлучилися через рік. За цей час вони зіграли удвох в 11 картинах. Одного разу на Валентинів день Бартон подарував своїй дружині найдорожчу перлину в світі.
Під час шлюбу з Бартоном актриса почала набирати вагу. Надбанням громадськості стали її проблеми з наркотиками і алкоголем. Фільми з участю Тейлор все рідше окупалися, і вона була змушена у віці сорока п'яти роківзавершити кінокар'єру, повернувшись до театру. Проблеми зі здоров'ям продовжували переслідувати Тейлор і в наступні роки. У 1997 році їй була видалена пухлина головного мозку. До цього Тейлор потрапляла до лікарні з хворобою легень, аритмією серця. Їй також зробили операцію з імплантації штучних тазостегнових суглобів обох ніг. У 2002 році вона пройшла курс лікування від раку шкіри. У 1980-ті роки вона товаришувала з Майклом Джексоном і організувала разом з ним кілька благодійних проектів. Після його смерті в червні 2009 року Тейлор потрапила до лікарні з сильним стресом.

Також у 2009 році актриса перенесла операцію на серці. Метою хірургічного втручання була фіксація серцевого клапана за допомогою встановлення спеціального мікропристрою. 12 лютого 2011 року актриса була знову госпіталізована з симптомами, схожими на клінічні прояви серцевої недостатності.
Помилковий заголовок — Gjvthkf ujkksdelcmrf pshrf Tkspf,tn Ntqkjh

23 Березня, 21:35

Поділитися: