Настільна версія
мова | язык

Читання книг найбільш ефективно в боротьбі зі стресом

20 Жовтня, 00:25

Поділитися:

Стрес, внутрішнє напруження, стан тривожності — все це негативно впливає не тільки на нашу психіку, але й на фізичне самопочуття. Для зняття стресового стану медики радили раніше такі види діяльності як фізичні вправи, прогулянку на свіжому повітрі або просто послухати приємну музику.

Нове дослідження вчених свідчить: читання — не тільки приємний спосіб проведення часу, але і найбільш ефективний спосіб позбутися стресу.

В експерименті взяли участь добровольці, яких спочатку за допомогою різних тестів і вправ «ввели» у стан стресу. Після цього за допомогою прогулянки, прослуховування музики і читання книг їм пропонували розслабитися. Вчені провели магнітно-резонансне дослідження мозку тих з добровольців, хто намагався позбутися стресу шляхом читання книг.

Результати показали, що при читанні сторінок про запахи, різні ландшафти або смаки в мозку стають активними певні ділянки, що відповідають за сприйняття. Створюється ілюзія, ніби людина в дійсності відчуває все це. В той же час, наприклад, при перегляді телевізора, такого ефекту не виникає.
Результати такі: читання книг найбільш ефективно в боротьбі зі стресом — 68%, музика знижує стрес у 61% випадків, прогулянка — в 42%.
Помилковий заголовок — Xbnfyyz rybu yfq,skmi tatrnbdyj d ,jhjnm,s ps cnhtcjv

20 Жовтня, 00:25

Поділитися:

ПодіїПодії
Сьогодні іменини святкують:

Авдей, Авенір, Варлам, Іларіон