Настільна версія
мова | язык

Дивні явища нашого сну

26 Грудня, 23:49

Поділитися:

У житті людини сон відіграє одну з найважливіших ролей: приблизно одну третину життя ми витрачаємо саме на цей вид відпочинку.


Але сон — це не тільки відпочинок. Багато хто з медиків розглядають повноцінний, здоровий сон як необхідний засіб профілактики безлічі захворювань. Він створює найсприятливіші умови для відновлення нервової системи та інших систем організму.

Як особливий вид фізіологічного стану, під час сну відбувається «переробка» нервовою системою отриманої інформації. Потреба людини в такому відпочинку може варіюватися від 5 до 11 годин на добу. Це те, що відомо багатьом. Але іноді під час сну можуть виникати дивні, але не менш цікаві стани. Останнім часом зростає число людей, що страждають розладами сну, під час яких вони неусвідомлено здійснюють досить дивні та лякаючі вчинки.

Сомнамбулізм як різновид парасомніі

Сомнамбулізмом (лунатизмом) страждають близько 2% людей, і це досить поширене явище. В медицині таку поведінку називають парасомнією. Перебуваючи в стані сну, людина може робити різні дії: як невинні (рухатися, обходити перешкоди, відповідати на прості питання), так і досить небезпечні.

Неконтрольованість дій уві сні може призвести до того, що в стані лунатизму людина може завдати собі фізичні ушкодження. Сомнамбулізм може виявлятися і в рідкісній агресивній формі. У цьому випадку людина, яка страждає сомнамбулизмом, здатна проявити насильство по відношенню до людей, аж до вбивства.

20 квітня 2002 в тихому провінційному містечку Пітерсфілд (Великобританія) за одну ніч за декілька годин було вбито 4 людини. Хоча дана справа не була офіційно закрита, всі факти вказували на те, що вбивцем була людина, яка страждала лунатизмом.

Причинами такого розладу сну як сомнамбулізм, можуть бути стрес, тривога, епілепсія, і навіть вплив місячних циклів на психіку людини.
Багато хто скаржаться на ще один незвичний прояв лунатизму — відправлення уві сні текстових повідомлень. Доктор Кірсті Андерсон, яка очолює службу неврології сну в підрозділі Національної служби охорони здоров’я в Ньюкаслі, говорить: «Для людей цілком нормально робити уві сні ті речі, які вони регулярно роблять протягом дня». Як правило, такі повідомлення позбавлені будь-якого сенсу.

Нічна обжерливість
До нічної обжерливості, як різновиду сомнамбулізму, схильні ті, хто довгий час раніше мучив себе голодом або дієтою. Як і при звичайному лунатизмі, після пробудження людина нічого не пам’ятає про свої нічні прогулянки. Все, що вона виявляє — безлад на кухні і порожні каструлі.


Такі відхилення призводять до набору надлишкової ваги і підвищують ризик вдавитися їжею уві сні. У звичайній формі, бажання перекусити чого-небудь уві сні не представляє проблеми, але з часом це може перейти в синдром нічної їжі, який вже необхідно лікувати.

Синдром «вибухаючої голови»

Синдром «вибухаючої голови» — таку незвичну назву отримав ще один розлад сну. Люди, які страждають на такий синдром, описують його так: спокійний розслаблений стан, що настає перед сном, несподівано змінюється різким оглушливим гуркотом, мов би в голові вибухає бомба. Комусь чується розрив снаряда, рушничний залп, а комусь — удар в литаври або гуркіт грому.
Цей розлад ненебезпечний і безболісний, але останнім часом стає все більш поширеним. Лікарі називають цей синдром сенсорним еквівалентом почуття раптового різкого поштовху або падіння, який багато хто відчуває у момент засипання.

Алкоголь і сон

Багато хто помилково вважає, що келих вина перед сном — кращий засіб для повноцінного сну. Однак проведені дослідження говорять про зворотне: вживання спиртних напоїв перед сном призводить до його порушень і появі втоми уранці.

У результаті впливу алкоголю мозк не здатний виділити гормон вазопресин. Цей гормон посилає ниркам сигнал про реабсорбірування води. Втрата цієї вологи призводить до головного болю, що виникає у внутрішній оболонці черепа.
Що конкретно відбувається в голові сплячої людини, і як можна наблизитися до пояснення таких незвичайних проявів сну, для науки поки залишається загадкою.
Помилковий заголовок — Lbdys zdbof yfijuj cye

26 Грудня, 23:49

Поділитися:

ПодіїПодії
Сьогодні іменини святкують:

Єфрем, Варфоломій