Настільна версія
мова | язык

У Греції відбудеться виставка петриківського мистецтва

22 Червня, 16:45

Поділитися:

21 червня Посольство України в Грецькій Республіці презентує виставку петриківського мистецтва “Петриківський розпис — колір традицій”. Про це УНН повідомили у прес-службі МЗС.

Проведення виставки є результатом співпраці Посольства України в Грецькій Республіці з Національною комісією України у справах ЮНЕСКО і Дніпропетровською обласною радою, делегація якої братиме участь у відкритті виставки і презентації Дніпропетровської області в Афінах.

Майстрині Петриківського розпису проведуть майстер-клас, ознайомлять з унікальною технікою малювання і продемонструють особливості Петриківського розпису.

Посольство презентуватиме виставку також в інших містах і селищах Греції, щоб сприяти Петриківський розпис — декоративно-орнаментальне малярство, що сформувалося в селищі Петриківка на Дніпропетровщині, звідки й походить його назва. Побутові речі із візерунками петриківського розпису збереглися з XVII ст.

Петриківський розпис, або “петриківка” — це народний напрям національної культури, який не зазнав зовнішніх впливів і який втілює в собі духовне багатство і творчу щедрість українського народу. Визначальними рисами розпису є візерунки, їх кольори та біле або світло-жовте тло.

Сьогодні, коли Україна в контексті свого європейського поступу не просто зберігає свої культурні надбання, а й поширює їх, петриківський розпис визначено об’єктом нематеріальної культурної спадщини України (закріплено рішенням Міністерства культури України у 2012 році).

Петриківський розпис було номіновано до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Виставка Петриківського розпису, яка у 2013 році демонструвалася в Європарламенті, Штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі, є внеском України у діяльність Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини у контексті відзначення 10-ї її річниці.

Виставка демонструватиметься в Культурному центрі Посольства з 21 червня по 15 липня.
Помилковий заголовок — E Uhtwsї dsl,eltnmcz dbcnfdrf gtnhbrsdcmrjuj vbcntwndf

22 Червня, 16:45

Поділитися:

ПодіїПодії
Сьогодні свято

Маковія

День будівельника

День ветеринара

Сьогодні іменини святкують:

Антон, Леонтій, Олександр