Настільна версія
мова | язык

Вчені знайшли основну причину світової епідемії ожиріння

13 Серпня, 11:24

Поділитися:

Вчені знайшли основну причину світової епідемії ожиріння - недосипання. Відповідно до результатів дослідження, нестача сну призводить до посилення голоду і непереборної тяги до калорійних продуктів. Про це пишуть Sky News.

На думку вчених, найнижча якість сну і зменшення його тривалості, що спостерігається в індустріалізованих країнах, сприяють розвитку епідемії ожиріння.

Метью Уолкер і його колеги з каліфорнійського університету в Берклі використовували МРТ-сканування, щоб виявити зміни в активності мозку 23 добровольців. Спочатку їм сканували мозок після ночі повноцінного сну, а потім - після недосипу. Крім того, вчені простежили за мозковою активністю, коли наступного дня добровольцям запропонували вибрати різні порції страв. Надавалися фотографії 80 типів страв.

З'ясувалося, що в стані недосипу люди мали порушення активності в частині кори мозку, яка відповідає за оцінку апетиту і насичення. При цьому різко підскакувала активність зони, пов'язаної з тягою до їжі. Відповідно при недосип вибір завжди робився на користь калорійних продуктів. В цілому люди неправильно оцінювали їжу і приймали невірні рішення. Одночасно з цим змінювалася активність в системі нагороди мозку.

Як вважають дослідники, подібні зміни в роботі мозку можуть пояснювати те, чому безсоння і хронічне недосипання асоціюються з ожирінням і діабетом.

За статистикою ВОЗ, понад 10% населення індустріально розвинених країн страждає від безсоння. Нестача сну може стати причиною несподіваних психічних ефектів: галюцинацій, втрати пам'яті, відірваності від реальності.

Медики називають поганий сон щаблем до інсультів, ожиріння і гіпертонії.

Нагадаємо, на думку британських вчених поширення ожиріння в світі має такий же вплив на екологію та ресурси Землі, як збільшення населення планети на один мільярд.
Помилковий заголовок — Dxtys pyfqikb jcyjdye ghbxbye cdsnjdjї tgsltvsї j;bhsyyz

13 Серпня, 11:24

Поділитися:

ПодіїПодії
Сьогодні свято

Міжнародний день книги та авторського права

Сьогодні іменини святкують:

Зенон (Зинон), Максим, Олександр, Терентій, Федір, Яків