Настільна версія
мова | язык

Чому в представників різних рас шкіра різного кольору?

20 Квітня 2011, 21:37

Поділитися:

Людей з найбілішою шкірою можна побачити в північній Європі, їх відносять до нордичного типу. Люди з найчорнішою шкірою живуть у західній Африці. У жителів Південно-Східної Азії шкіра жовтого кольору. Проте шкіра більшості людей не чисто біла, чорна або жовта, а містить сотні відтінків світлого, смаглявого або коричневого кольорів.

У чому ж причина всіх цих відмінностей у кольорі шкіри лю­дей? У хімічних процесах, які протікають у тілі й шкірі людини. У тканинах шкіри є колірні компоненти, звані «хромогенами», які саміпо собі безбарвні. Але коли на них впливають певні ферменти, шкіра набуває відповідного кольору.

Якщо в людини немає хромогенів або її ферменти неправиль­но працюють, таку людина називають альбіносом. Альбінізм — не таке вже й рідкісне явище. Є альбіноси й в Африці, і вони «біліші» за будь-яку білу людину!

Людська шкіра сама по собі молочно-біла. Але до цього ко­льору додається відтінок жовтого кольору через наявність жовтого пігменту в шкірі. Інший колірний компонент шкіри — чорний — по­в'язаний з наявністю крихітних гранул меланіну в її зовнішньому шарі. Ця речовина за кольором коричнева, але в великій кількості вона здається чорною. Ще один відтінок вноситься в шкіру кольо­ром крові, яка циркулює в її крихітних судинах. Колір шкіри кожної людини залежить від співвідношення, в якому ці чотири кольори — білий, жовтий, чорний і червоний — поєднуються.

Сонячне світло здатне утворювати в шкірі меланін — чорний пігмент. У людей, що живуть у тропіках, цього пігменту в шкірі на­багато більше, ніж у інших, тому й шкіра їхня темніша. Якщо ви про­ведете декілька днів на сонці, то ультрафіолетове проміння утворить у вашій шкірі більше меланіну, і, як наслідок, у вас з'явиться соняч­на засмага!
Помилковий заголовок — Xjve d ghtlcnfdybrsd hspyb[ hfc irshf hspyjuj rjkmjhe&

20 Квітня 2011, 21:37

Поділитися:

ПодіїПодії
Сьогодні свято

Водохреща. Богоявлення.