Настільна версія
мова | язык

Археологи знайшли в Єгипті нову древню піраміду

5 Лютого, 12:55

Поділитися:

Археологи знайшли в Єгипті піраміду віком 4,6 тис. років, на кілька десятків років старшу за знамениту піраміду Хеопса. Як повідомляє сайт LiveScience, група археологів під керівництвом Грегорі Маруарда з Інституту Сходу при університеті Чикаго (США) проводить розкопки на місці стародавнього єгипетського міста Едфу з 2010 року. 

Археологи виявили ступінчасту піраміду, збудовану з матеріалів, які будівельники брали з розташованого неподалік кар’єру. Цей кар’єр знайдено 2011 року. Спочатку висота піраміди була 13 метрів, проте зараз вона становить усього п’ять метрів. Учені припускають, що її побудував або фараон Хуні, який правив в 2635—2610 роках до нашої ери, або Снофру, який царював після нього в 2610—2590 роках до нашої ери. 

Подібні піраміди будувалися в центральному й південному Єгипті поблизу великих поселень. У них немає внутрішніх приміщень, вони не призначені для поховання мертвих. Розміри більшості з них схожі — в основі лежить квадрат зі стороною близько 18 метрів.  Учені припускають, що піраміда була символом влади фараона в периферійних районах.
Помилковий заголовок — Fh[tjkjub pyfqikb d "ubgns yjde lhtdy. gshfvsle

5 Лютого, 12:55

Поділитися:

За матеріалами: day.kiev.ua

Теги: піраміда, Едфу

ПодіїПодії
Сьогодні свято

День працівників СБУ

Міжнародний Старий Новий Рік

Година Землі

Сьогодні іменини святкують:

Григорій, Семен