Настільна версія
мова | язык

IV-й Фестиваль відеопоезії «CYCLOP»

5 Листопада, 20:26

Поділитися:

Наприкінці осені, 21-23 листопада В Києві пройде IV-й Фестиваль відеопоезії «CYCLOP». Поважне журі пройдеться полум’ям справдливого суддівства по крихкому лонг-листу.

Фестиваль буде проводитися вже вчетверте, і на цей раз «CYCLOP» підготував багато сюрпризів як для гостей, так і для учасників. В якомусь сенсі учасником буде кожен відвідувач, адже програма фестивалю передбачає не лише показ найкращих відеопоетичних робіт та нагородження переможців конкурсу, але й безліч інтерактивних воркшопів, цікавих майстер-класів та лекцій.

Отже, листопадовий вікенд. Центр міста. Чудова, нова локація. Кіно, лекції, музика, перфоманси… Молоді українські режисери дебютують в рамках конкурсної програми. Майстер-класи від кіномитців, австрійська танцівниця, хедлайнери української поезії, покази найсвіжіших відеопоетичних робіт світових фестивалів, чаруючі музиканти із ритмами, що зігрівають. Організатори з печивом, любов’ю та пледами…

Фестиваль відеопоезії «CYCLOP»-2014 готує для вас особливу програму:
1. Лекції, майтер-класи та круглі столи про створення та промоцію.
- «Відео та візуальна складова у літературних проектах. Від ідеї до реалізації» (Спікер: Ольга Михайлюк)
- «Короткий метр: Тонкощі створення та секрети існування. Команда. Інструментарій. Промоція» (Спікер: Дмитро Сухолиткий-Собчук)
- Відеопоезія у кінематографічному дискурсі: «Автор намагається сказати…» (Спікер: Лєна Самойленко)
- «В пошуках жанру. Народження концепту» (Спікер: Ігор Цикура)
- Відеопоезія у Полтаві: Презентація діяльності угрупування «Встіл». (Спікер: Денис Стерн)
- «Досвіди створення» — круглий-стіл-дискусія за участі поетів та авторів відеопоетичних робіт.
- «Як зняти малобюджетне кіно?» (Спікери: Оксана та Марина Артеменко) та ін.

2. «Відеопоетична лабораторія»
Відмінні поези, безстрашні куратори, кращі локації Києва, студія монтажу і… дуже мало часу. А також — мандри глибинами вірша в пошуках образів і концепцій, втілення отриманої ідеї за допомогою бездушної техніки та підручного реквізиту, палкі суперечки з приводу методів і засобів, напружений монтаж, хвилююча презентація своїх робіт і критичні розбори.
В період проведення фестивалю в Києві буде працювати справжня «Відеопоетична лабораторія», на базі якої три відчайдушні команди під керівництвом діячів зі сфери кіномистецтва пройдуть шлях від формування ідеї, до створення готового відео на твори сучасних українських поетів.

3. Конкурс «До слова»
В рамках проекту «До слова» було створено серію відеопоетичних робіт на вірш Сергія Жадана: на фестивалі «CYCLOP» будемо переглядати результати експерименту та дізнаймося, хто став переможцем конкурсу. 

4. Міжнародні Фестивалі відеопоезії
Фестиваль «CYCLOP» продовжує знайомити українського глядача з Міжнародними Фестивалями та угрупуваннями, що займаються відеопоезією. Цього року маємо нових друзів та партнерів: ZEBRA Poetry Film Festival (Берлін, Німеччина), Rabbit Heart Poetry Film Festival (Вустер, США), Liberated Words poetry film festival (Брістоль, Великобританія), VideoBardo International Videopoetry Festival (Буенос-Айрес, Аргентина), Visible Verse Festival (Ванкувер, Канада), Ó Bhéal poetry-film competition (Корк, Ірландія), Oslo internasjonale poesifestival (Осло, Норвегія), Audiovisual Asp Of Poetry (Вільнюс, Литва), KHM Cologne & Kunststiftung NRW (Німеччина) та ін.
На вас очікує свіже фестивальне відео — готуємо до показу кращі зразки світової відеопоезії.

5. Конкурсна програма
Вже традиційно, на фестивалі буде підведено підсумки щорічного Конкурсу відеопоезії «CYCLOP». До журі конкурсу-2014 долучилися абсолютно неймовірні люди — режисери Володимир Тихий та Дмитро Сухолиткий-Собчук, письменник, перекладач та громадський діяч Сергій Жадан, куратори фестивалю «П’ята нога» Катерина Троєпільська та Андрій Родіонов, засновниця та куратор проектів Мистецької агенції «ArtPole» Ольга Михайлюк та інші експерти. На показі також обиратимемо відео, що отримає «Приз глядацьких симпатій». Тож приводьте друзів)

6. Проект «роздІловІ»
«роздІловІ» — це поетично-музично-візуальний перфоманс від Творчої агенції «Artpole», що задуманий як листування між Ним і Нею. Деякі поетичні твори можна зустріти в «Месопотамії» Сергія Жадана та в інших його книгах. Деякі прозові фрагменти з’являються раптово і несподівано — їх не знайдеш в жодному виданні… Текст/голос: Сергій Жадан. Ідея: Оля Михайлюк. Звук: Олексій Ворсоба / Влад Креймер. Відео: Микола Карабінович. «роздІловІ» відбудуться за участі неземної танцівниці з Відня Андреа Хандлер.

7. Музичний кіноперформанс «КОЛО ДЗИҐИ»
«КОЛО ДЗИҐИ» — серія музичних кіноперформансів, в рамках яких здійснюється показ відреставрованих українських німих фільмів 1920-х років, озвучених сучасними музикантами наживо. Проект організовано Національним центром Олександра Довженка до 90-річчя ВУФКУ (Всеукраїнського фотокіноуправління), й покликаний популяризувати український кіноавангард 1920-х років. Не проґавте)

Вхід на події Фестивалю — вільний (окрім проекту «роздІловІ»).

Подробиці та програма Фестивалю можна дізнатися на Фейсбук.
Помилковий заголовок — ШМ-q Atcnbdfkm dsltjgjtpsї «СНСДЩЗ»

5 Листопада, 20:26

Поділитися:

ПодіїПодії
Сьогодні свято

Міжнародний день лівші

Сьогодні іменини святкують:

Веніамін, Іван, Сергій, Юрій