Настільна версія
мова | язык

Французько-канадський меценат видасть книгу про мистецтво Майдану і війни

10 Березня, 16:28

Поділитися:

Видавництво «РОДОВІД» за підтримки французько-канадського мецената і галериста П’єра-Лорана Буле готує до друку книгу «Мінливий краєвид: Українське мистецтво між революцією та війною», укладену дослідницею антропології сучасного мистецтва Наталією Чермалих. Книга вийде у двох варіантах − французько-російсько-українському та англійсько-російсько-українському.

Ідея книги з’явилася у П’єра-Лорана Буле, власника галереї Pangée в Монреалі, навесні 2014 року під час відвідин Києва: «
Коли я проходив через Майдан, мене охопили дуже сильні емоції. Барикади, бруківка, туристи і паломники, люди у формі, революціонери, промови і пісні на сцені, прапори, розкидані каски, щити, квіти повсюди і, звісно, хрести в пам’ять про загиблих... Я зрозумів, що приїхав сюди після битви. Але все-таки я не запізнився: я встиг відчути дух історичних подій». Побачене і відчуте в Києві викликало в Буле бажання «зафіксувати ці враження, створити книгу про постреволюційну Україну, в якій особисте превалює над фактологічним». Реалізувати свою ідею П’єр-Лоран Буле запропонував критику, дослідниці Женевського інституту міжнародних відносин і розвитку Наталії Чермалих.

Видання складається із двох частин − візуальної і текстової. З одного боку, це альбом із роботами українських художників різних поколінь: Влади Ралко, Микити Кадана, Сергія Браткова, Микити Шаленного, Марі Басташевскі, Євгенії Бєлорусець, Алевтини Кахідзе, Олександра Глядєлова, групи «Шило» та ін. До другої частини видання ввійшли розмови з художниками, записані Наталею Чермалих протягом 2014-2015 рр. Інтерв’ю стосуються найважливіших аспектів життя сучасної України: герої видання згадують розпад СРСР, перші роки Незалежності, події Помаранчевої революції та сьогодення − неймовірну солідарність активістів Майдану і війну на сході України.

Книгу буде презентовано у квітні в рамках «Книжкового Арсеналу».
Помилковий заголовок — Ahfywepmrj-rfyflcmrbq vtwtyfn dblfcnm rybue ghj vbcntwndj Vfqlfye s dsqyb

10 Березня, 16:28

Поділитися:

ПодіїПодії
Сьогодні свято

Трійця

Сьогодні іменини святкують:

Алфій, Еразм, Сидір, Купріян, Онисим, Таїсія