Настільна версія
мова | язык

ХІІІ «Флюґеры Львова»: Львів прокинувся!

6 Травня, 14:46

Поділитися:

1-3 травня брама внутрішнього дворика львівської Ратуші знову відчинилася. Так буває лише раз на рік — тоді, коли у місті відбувається традиційний, неспростовно весняний, натхненно-провокаційний фестиваль «Флюґери Львова». Цього разу участь у фестивалі взяли етно-, джазові, панкові, рок-колективи з Норвегії, Польщі, Італії, Угорщини, Ірландії і, ясна річ, з України. Важливо наголосити на тому, що організатори фестивалю, Мистецьке об'єднання «Дзиґа», цьогоріч не лише «зшивали» Україну зі світом, але й - «зшивали» різні краї нашої великої держави, нашої великої культури. Адже на фестивалі, окрім улюблених львівських команд, виступили бенди з Харкова, Краматорська і українського Криму.


За підрахунками організаторів, цьогоріч фестиваль відвідало майже 7000 людей з України та з-за кордону.


1 травня усе урочисто розпочалося з вибухового й харизматичного виступу Біґ-бенду Державної служби надзвичайних ситуацій (Київ). А загалом увесь день можна було назвати «львівським», адже на одній сцені зустрілися вихованці «Львівської школи джазу та сучасної музики», досвідчені і бажані «Dzyga Jazz Quintet», молодий львівський гурт «Free Breath» та млосно-хуліганський «ГИЧ Оркестр», що презентував нову програму «Під маркою Івана Яковича». Харизматично і невимушено завершили день співачки з Польщі, яким вдалося навіки лишити слід у серцях найбільш прискіпливих європейських критиків. Етно-електронний проект «Południce» з програмою «Electronice» привіз до Львова не життєдайний фольк ув електронній обробці. 2 травня можна сміливо назвати днем експериментів і гостей з-за кордону. Адже поруч із амбітним колективом «Meltdown» (Львів) та поетично-драйвовою «Джалапітою» прискіпливу публіку «Флюґерів» тішила нордично-сонячна творчість норвезько-польського гурту «Wovoka» та непередбачуване шоу від мадярсько-ірлансдського «FIRKIN». З перших тактів «запалив» дворик львівської Ратуші альтернативний рок від італійських «Gambardellas». 3 травня, було присвячено українським колективам, особливо тим, які представляли Крим та Схід нашої держави. Друзі з Краматорська, сикстет «Ground Beat» поруч із «Rishard Kanaforsky Quartet» (Львів) дарували добрий класичний джаз. Один з кращих друзів фестивалю Jacek Bielas Bieleński (Лодзь, Польща) познайомив меломанів зі своїм новим проектом «Bielas I Koty Papieża». Справжнім відкриттям стали панки, що співають кримськотатарською мовою – група «Shatur-Gudur». Ще одна з багатьох прем’єр – спеціальна програма, над якою працювали переконано джазовий гурт «Shockolad» та співачка Брія Блессінґ. Приїхали і давні друзі фестивалю, категорично оптимістичні і неспростовно сонячні «Miąższ» з Польщі.


Традиційно, у неділю відбулося «Прокидання з…» Формат «Прокидання» також відповідав духові третього дня фестивалю. Львів прокинувся з Харковом! Це був не просто концерт, а спецпроект, навколо ідеї якого об’єдналися гурт «Танок на Майдані Конґо», харківський письменником Сергій Жадан, зовсім молодий харківський колектив «Shklo» та Мистецьке об’єднання «Дзиґа». Модератором цьогорічних «Прокидань…» став правдивий та категорично поетичний Юрко Іздрик.


Організаторами фестивалю традиційно виступили Мистецьке об'єднання «Дзиґа» та Генеральне консульство Республіки Польща у Львові, Польський Інститут у Києві. Важливо наголосити на постійній підтримці «Флюґерів...» тими компаніями, які справді поділяють твердження про те, що культура — це не розвага, а основа нашої ідентичності. Відтак організатори щиро й без лестощів дякують житловому коплексу «Бельгійське Містечко», що, незважаючи на складні обставини у державі, уже не перший рік допомагають фестивалю відбутися. Також дружньо тиснемо руку й дякуємо «Львівському пиву», вітаємо з 300-літтям і бажаємо ще 300 по 300! Велике спасибі більше, ніж партнерам, а справжнім друзям — торговій марці «Фруктовиця». За чудові види з вікон, затишок і високий сервіс дякуємо готелям «Супутник» і «Панорама». І, ясна річ, гучні оплески незмінним, відданим та улюбленим інформаційним партнерам — Радіо «Люкс», радіо 24, Телеканалу новин 24 та Інтернет-виданню ZAXID.NET. Фестиваль проводиться в рамках кампанії проти ксенофобії в Україні «Мистецтво толерантності» за підтримки Шведської агенції з міжнародного розвитку SIDA.


Усі деталі на сайті: http://dzyga.com/flugery/

Помилковий заголовок — {SSS «Ak.\ths Kmdjdf»^ Kmdsd ghjrbyedcz!

6 Травня, 14:46

Поділитися:

ПодіїПодії
Сьогодні свято

Міжнародний день боротьби з посухою

Сьогодні іменини святкують:

Мефодій, Митрофан, Северин