Настільна версія
мова | язык

Українські зірки продемонстрували старовинні борщівські вишиванки

14 Вересня, 15:38

Поділитися:

Вишиванка – це не просто символ України, національна святиня, яка символізує собою і несе духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь, що не переривається віками. Це ще й гарно, престижно і сучасно! Це довели учасники демонстрації старовинних вишиванок, що відбулася минулої п’ятниці в Українському домі. В демонстрації взяли участь українці, що зробили вагомий внесок в розвиток української культури: Ольга Сумська, Володимир Талашко, Маша Собко, Марія Яремчук, Влада Литовченко, Віталій Козловський, Вадим Красноокий, Діана Попова, Айна Гассе, Петро Чорний, Емма Ді, Аза Запольска, Наталка Карпа, Євген Хмара, Надія Тутенко, Олексій Гладушевський, Володимир Дорош, Світлана Мазур, Дмитро Хоркін, Лілія Буряк, Ярослава Руденко, Олександр Скічко, Ксена, Олександра Решмеділова, Оксана Стебельська, Надія Тутенко, Сергій Гладир, Ірина Ігнатенко, Олексій Толкачов та Світлана Долеско. Після перегляду старовинних вишиванок на відомих учасниках, гості демонстрації одноголосно вирішили, що вишиванка не тільки прикрашає українця, вона надає йому особливої шани та гордості.

Влада Литовченко, куратор проекту зазначила: «Я отримала запрошення вiд заступника Генерального директора Українського дому Оксани Старак зкординувати демонстрацiю унікальної борщiвської сорочки. Не зважаючи на п'ятиденний термiн приготування, вирiшила запросити до демонстрацiї вiдомих українцiв,якi мають тверду патрiотичну позицiю й зробили значний внесок в розвиток української держави, зокрема культури. Я дуже вдячна всiм зiрковим учасникам,якi пiдтримали захiд й створили атмосферу справжнього свята автентичної, раритетної борщiвської сорочки. До речi, на демонстраторах було вдягнено строї Борщiвщини вiдомої колекцiонерки Вiри Матковської, деяким з них бiльш,нiж 100 рокiв, й вони є унiкальними й безцiнними. Цей захiд - це можливiсть презентувати й популяризувати багатющi зразки нематерiальної культури України в еволюцiї вiд традицiй до сучасностi. Я мрiю про те, щоб презентувати українську культуру, мистецтво, традицїi по всьому свiту й проводити певнi заходи спiльно з ЮНЕСКО. Бажаю, щоб про нашi культурнi надбання знав й мав захоплення увесь свiт!».

Оксана Старак, продюсер проекту, не змогла приховати радість від того, що саме в Українському домі проходить виставка «Благословенна Україна».

Оксана Старак, продюсер проекту: «Я рада, що нам вдалось зібрати таку велику і величну виставку. Дякую усім, хто підтримав мою ідею. Хочу зазначити, що на виставці «Благословенна Україна» колекція «Борщівської сорочки» складає найбільшу кількість вишиванок».

Віра Матковська, що люб’язно погодилася представити приватну колекцію борщівських вишиванок, розповіла про її унікальність.

Віра Матковська – колекціонер «Борщівської сорочки»: «Я рада, що така виставка працює і користується популярністю. Хочу сказати, що моя колекція унікальна тим, що зібрана в одному районі, це Тернопільська область, Борщівський район. Точніше навіть, зібрана в десяти містечках. Аналогів техніки вишивання немає. Оскільки, тут використовується чорна нитка, виготовлена з вовни молодої ягняти, яка не линяє. Сорочкам щонайменше 100 років».


До співпраці виставки «Благословенна Україна» залучено Національний музей народної архітектури та побуту України, Київський державний інститут декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Бойчука, Національну кіностудію художніх фільмів імені Олександра Довженка, Громадське об’єднання «Ель-Чєбєр», приватних колекціонерів Віру Матковську, Василя Вовкуна, Лідію Лихач, Ігоря Перевертнюка, Володимира Щибрю, Богдана Петричука, Олесю Теліженко, Олену Дідик, Ельміру Сеїд-Аметову, народних майстрів Ольгу Костюченко, Ніну Іпатій, Надію Вакуленко, Аллу Кісь, Тамару Негоду, Олену Кокшунову.

Організаторами заходу виступили: ДП «Український дім», Центр фольклору та етнографії при КДУ ім. Т.Г.Шевченка, Міжнародний Фонд культурного співробітництва Влади Литовченко та Комунікаційне агентство MPR Communications Group в особі Лідії Маркової.

Партнерами заходу є: BOYKO BEAUTY SCHOOL та Olgart Photography
Помилковий заголовок — Erhfїycmrs pshrb ghjltvjycnhedfkb cnfhjdbyys ,jhosdcmrs dbibdfyrb

14 Вересня, 15:38

Поділитися:

ПодіїПодії
Сьогодні свято

Міжнародний день скейтбордингу

Сьогодні іменини святкують:

Василь, Єфрем, Костянтин, Федір