Настільна версія
мова | язык

Що не слід робити перед сном

15 Вересня, 11:51

Поділитися:


Здоровий сон – запорука міцного здоров'я. Він дає змогу людині повноцінно відпочити та бути в гарній формі. 

Але часто буває, що заснути дуже тяжко, а прокидатися рано – просто нестерпно. Безсоння – досить підступна штука, яка може призвести до тяжких наслідків, починаючи від слабкості, болю в очах, випадкових ознобом, доходячи до проблем серцево-судинної системи та крововиливу в мозок. 

Видання The Huffington post розповідає про 5 факторів, що можуть бути причиною поганого сну та радить прості речі, що стануть запорукою здорового сну кожної ночі. 

Не користуйтесь препаратами від нежитю 

Нежить заважає заснути, але основний інгредієнт у протинабрякових засобах – псевдоеферин – заважає не менше. Тому варто подихати спеціальною протизастійною сумішшю, яка розроблена спеціально для нічного використання. Крім того, ці суміші містять інгредієнти, що викликають сонливість. 

Не сидіть перед сном за комп’ютером 

Науковці довели, що світло від монітора комп'ютера, планшета та смартфона, пригнічує рівень мелатоніну. А це в свою чергу збиває природній годинник та навіть збільшує ризик ожиріння. Замінити вечірній "ритуал" з комп’ютером краще на прогулянку на свіжому повітрі. 

Не лежіть у гарячій ванні 

Після гарячої ванни не варто одразу лягати спати. Адже температура тіла вночі опускається і починає знижуватися за дві години до сну. Тіло розслабляє якраз момент, коли температура тіла опускається, а гаряча ванна діє зовсім навпаки. Тому науковці радять приймати ванну не раніше як за дві години перед сном. 

Не наїдайтесь

Сон із повним шлунком стимулює мозкові хвилі, які призводять до нічних жахів. А чи шкідливіша їжа – тим гірші кошмари. Тому варто приймати їжу за 2-3 години до сну та надати перевагу легкій вечері з овочів, нежирного м’яса чи кефіру. 

Не дратуйтеся 

Негативні емоції та їдкі коментарі варто залишити до ранку. Адже стрес і надмірна стимуляція мозку перед сном вважаються головними причинами безсоння. Варто перед сном уникати дратівливих розмов та не вирішувати важливих питань.
Помилковий заголовок — Oj yt cksl hj,bnb gthtl cyjv

15 Вересня, 11:51

Поділитися:

ПодіїПодії
Сьогодні свято

День довкілля

Сьогодні іменини святкують:

Ніфонт