Вибираємо класичну музику для малюків
Нам іноді складно повірити в те, що класична музика може принести малечі величезну користь. Однак деякі експерти вважають, що слухання класики робить дитину більш здоровою, розумною та щасливою.
Ідея про те, що класична музика приносить маленьким дітям користь, не нова, за останні десятиліття зібрано безліч доказів на підтримку цього твердження. Цікаво, що в даний час є досить багато інформації, яка вказує на те, що класичні мелодії можуть покращити фізичний розвиток і здоров'я малюка на додаток до розвитку інтелектуальних здібностей.
Чому для маленьких дітей треба вибирати класичну музику?
Є багато причин, чому маленьким дітям треба слухати класику. Такі мелодії можуть принести багато користі.
1. Позитивний вплив на фізичне здоров'я
На відміну від багатьох видів музики, класичні твори мають заспокійливу дію на людський розум і тіло. Структуровані й повільні мелодії мають релаксуючу дію на центральну нервову систему і, згідно з деякими дослідженнями, на серце. Це допомагає малюкам краще спати та зміцнює їх психічне здоров'я. Маленькі діти, які погано засинають, і ті, хто страждає від наслідків перенесеної психологічної травми, отримують найбільшу користь від класичної музики.
2. Покращення розвитку мови
Є чіткий зв'язок між музикою й розвитком мови дитини. Маленькі діти, які слухають класичну музику, швидше вчаться розмовляти й читати. У них краще розвиваються пам'ять і навички аудіювання, які надзвичайно важливі для вивчення мови.
3. Здатність підвищувати настрій
Однією з найбільш цікавих особливостей класичної музики є її здатність впливати й покращувати емоційне та психічне здоров'я малюка. Слухання класичних мелодій стимулює вироблення ендорфінів у нейронах головного мозку, що покращує настрій і розслабляє тіло. Такий заспокійливий ефект може призвести до покращення психологічного та психічного здоров'я, здатності навчатись.
4. «Ефект Моцарта»
Найвідоміша й найсуперечливіша перевага класичної музики для малюків – «Ефект Моцарта». Цей термін отримав свою назву в ході експерименту, який виявив, що слухання класичної музики може тимчасово підвищувати коефіцієнт інтелектуального розвитку й покращувати просторово-часове мислення. Французький дослідник доктор Альфред Томатіс також уважав, що класична музика сприяє розвитку мозку. Так, деякі дослідники вважають, що слухання класичної музики стимулює інтелектуальний розвиток, але цю гіпотезу підтримують не всі вчені. Однак навіть якщо «Ефекту Моцарта» не існує, класична музика приносить малюкам багато іншої користі.
Якому виду класичної музики треба віддавати перевагу?
1. Критерії вибору музики для дитини
Є багато різних видів класичної музики, деякі з них не підходять для дітей. Опери Ріхарда Вагнера, наприклад, занадто гучні та грубі для малюків. Батьки повинні бути обережними, тому що деякі класичні твори можуть або надто збуджувати, або набридати маленьким дітям.
Експерти пропонують список критеріїв, які повинні мати класичні мелодії для дітей. Ці характеристики включають у себе:
Інструментальні композиції. Композиції з великою кількістю вокалу не приносять малюкам користі.
Стійкий та усталений ритм. Музика без систематизованого ритму може стимулювати дітей, але в такому випадку вона не буде розслаблювати й не сприятиме розвитку пам'яті.
Мелодія повинна бути досить простою й легкою для розуміння. Оркестрові твори й опери часто занадто складні для розуміння маленьких дітей. Тому звертайте увагу на твори без вокальних партій, в яких задіяні один або два музичних інструменти.
2. Десять кращих класичних творів для дітей
Багатьом батькам важко вибрати твори для дітей, тому що вони не завжди добре розбираються у класичній музиці. Ось список десяти кращих класичних творів для дітей, які відповідають критеріям, викладеним вище.
Сюїти для віолончелі соло Йоганна Себастьяна Баха;
«Гольдберг-варіації» Йоганна Себастьяна Баха;
струнний квартет Опус 33 Йозефа Гайдна;
концерт для флейти та арфи з оркестром до мажор Вольфганга Амадея Моцарта;
шість струнних квартетів Вольфганга Амадея Моцарта, присвячених Францу Йозефу Гайдну;
фортепіанні тріо Вольфганга Амадея Моцарта;
струнні квартети Опус 18 Людвіга ван Бетховена (також відомі як «ранні струнні квартети»);
квінтет для кларнета сі мінор Йоганнеса Брамса;
тріо для скрипки, валторни та фортепіано Йоганнеса Брамса;
інвенції Йоганна Себастьяна Баха (також відомі, як «Дво- і тричастинні інвенції»).
Поспостерігайте за реакцією вашої дитини на ці музичні композиції й визначте, які твори подобаються їй найбільше, а потім вмикайте їх систематично.
Помилковий заголовок — Db,bhf'vj rkfcbxye vepbre lkz vfk.rsd
Теги: класична музика, дитина, користь
ПодіїПодії
Сьогодні іменини святкують:
Олександр, Спиридон