Настільна версія
мова | язык

Вакарчук про квоти: Радіостанціям зручніше не шукати нову музику, а крутити "ОЕ" по колу

12 Листопада, 20:35

Поділитися:

Лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук висловив свою думку щодо введення квот на українську музику на радіочастотах.

Музикант порівняв цей крок зі спорудженням греблі для електростанції, що вимагає ретельного попереднього прорахування як позитивних, так і негативних довгострокових наслідків.

Вакарчук поговорив про це з виданням "Новое время".

На думку артиста, питання квот в Україні завжди було дуже політизованим. І, так само, як у прикладі з електростанціями, ситуація з квотами на українську музику має дві сторони.
"Зрозуміло, що Україна, культура якої сотні років потерпала від придушення і свідомої маргіналізації, опинилась у несприятливих умовах, оскільки до 1991-го року увесь час існували обмеження проти української мови. Тому було б не зовсім чесно сказати: "А тепер у нас вільний ринок, нехай все розвивається, як є". Довгий час українська мова була не у привілейованому становищі, а навпаки, тому зрозуміле бажання просувати україномовний продукт", - зазначив Вакарчук.

"З іншого боку, ми прекрасно розуміємо, що якщо без підготовки ввести квоти для україномовної музики, це матиме два наслідки: перший – на радіостанціях буде з’являтися українська музика, якість якої буде поступатися західній, і це буде створювати комплекс меншовартості у слухачів. Друге – ті, хто насправді не є великими прихильниками просування україномовного продукту, почнуть цинічно, а інколи навіть саркастично виконувати формальні вимоги, щоб абсурдизувати ці квоти", - вважає він.

Зі слів Вакарчука, відбувається "перетягування канату" між державними чиновниками, котрі щосили навязують квоти, намагаючись якнайшвидше збільшити кількість україномовного продукту, і програмними директорами, котрих цікавить лише заробляння грошей, а українську музику як велику національну ідею вони в душі всерйоз не сприймають.
"Наприклад, у мене викликає подив, навіщо деякі власники радіостанцій ставлять кожні 10-15 хвилин музику мого гурту "Океан Ельзи", ніби показуючи цим, що у нас немає іншої музики. Таким чином вони, по-перше, дратують слухачів, адже ніхто не хоче слухати одну й ту саму групу кожні десять хвилин, по-друге ж, висміюють ініціативу щодо квот на україномовну музику в цілому, - сказав Вакарчук.

Вихід із цієї ситуації лідер "ОЕ" бачить у тім, щоби держава, окрім квот, давала українській музичній індустрії більше можливостей проявити себе: податкові преференції, більше вкладання грошей в культуру тощо. А директори радіостанцій, зі свого боку, не повинні не висміювати квоти, а рухатися в одному з цими змінами напрямку.

Як наголошує Вакарчук, в Інтернеті є безліч цікавої, прогресивної української музики, котра великою мірою вже сьогодні готова для якісних ефірів. Але для цього потрібно, щоб скаути радіостанцій дійсно займалися її пошуком.

"Вони цим практично не займаються. Їм зручніше, щоб "Океан Ельзи" або хтось інший випустив новий альбом, щоб його можна було крутити по колу", - зауважив музикант.
Натомість лідер "Океану Ельзи" волів би, щоб цей час заповнювався молодими музикантами.

"А якщо ж ми справді почнемо отримувати більше грошей через більшу кількість ротацій на радіостанціях, я обіцяю, що всі ці кошти ми витратимо або на запис в студіях молодих музикантів, або на допомогу їм у придбанні інструментів", - пообіцяв він.

Нагадаємо, ще у червні цього року у Раді прийняли Закон "Про телебачення і радіомовлення" (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)", проти якого одразу виступили чимало артистів та діячів культури.

Нещодавно в епіцентрі скандалу опинилася діджей Анастасія Топольська, котра, погарячкувавши, написала гострий пост щодо введення квот.
Помилковий заголовок — Dfrfhxer ghj rdjnb^ Hflsjcnfywszv phexysit yt ierfnb yjde vepbre? f rhenbnb @JT@ gj rjke

12 Листопада, 20:35

Поділитися:

ПодіїПодії
Сьогодні іменини святкують:

Галактіон, Григорій