Настільна версія
мова | язык

У Каннах під оплески відбувся прем'єрний показ фільму про війну на Донбасі

26 Травня, 22:15

Поділитися:

На 70-му Каннському кінофестивалі відбувся прем'єрний показ литовсько-франко-польсько-українського фільму Іній (Frost) режисера Шарунас Бартаса про війну на сході України

Повідомляється, що українська картина втретє за всю історію увійшла в програму Двотижневик режисерів Канн.

Після закінчення прем'єрного показу глядачі оцінили роботу Бартаса і всієї знімальної групи стоячими оваціями і криками "Браво".

"Вперше з екрану звучить запилена польова правда, яку раніше можна було почути в приватних розмовах. З Вільнюса в сплячий Київ. Спокійний Дніпро з філософічною в ньому Ванессою Параді, яка більше не вірить в любов. Прямо в зону АТО, що виглядає в кадрі територією Тарковського. Непросте, але по-справжньому патріотичне кіно. Гімн України!" - написав про показ кінокритик Андрій Алфьоров.

Фільм про події на Донбасі Іній (Frost) знімала компанія ІнсайтМедіа за підтримки Держкіно України, Литовського кіноцентру, телеканалу АРТЕ, Польського кіноінституту.

"У головних ролях - Ванесса Параді, Анджей Хіра, Лія Макнавічюте, Мантаc Янчаускас.

Зйомки проходили в Курахово, Мар'їнці, Красногорівці, Дніпре, Києві, Польщі, Литві та Франції", - йдеться у матеріалі.

У деяких епізодах знімалися українські військовослужбовці. Реальні українські бійці в фільмі стоять на блокпостах, перевіряють документи.

У фільмі також знялися журналісти, що працюють в зоні АТО: Себастіан Гобер, Девід Cтерн, дніпровські журналісти і прес-секретар Міністерства оборони Вілен Підгорний.
Нагадаємо, що ювілейний, 70-й Каннський кінофестиваль стартував увечері 17 травня на Лазурному узбережжі у Франції. Головою журі основного конкурсу призначено іспанського кінорежисера і сценариста Педро Альмодовара, ведучою церемоній відкриття і закриття Каннського кінофестивалю стане відома італійська актриса Моніка Беллуччі.

Фестиваль триватиме до 28 травня.
Помилковий заголовок — E Rfyyf[ gsl jgktcrb dsl,edcz ghtvэ'hybq gjrfp askmve ghj dsqye yf Ljy,fcs
26 Травня, 22:15

Поділитися:

ПодіїПодії
Сьогодні свято

Міжнародний день шахів

Сьогодні іменини святкують:

Герман, Євдокія, Євфросинія, Лук'ян, Фома (Хома)