Настільна версія
мова | язык

Українкам хочуть підвищити шлюбний вік

2 Червня, 23:22

Поділитися:

Депутати пропонують підвищити мінімальний шлюбний вік українкам з 17 до 18 років. Відповідний законопроект «Про внесення змін до Сімейного кодексу України» зареєстровано у парламенті.

Законопроект у співавторстві народних депутатів Миколи Томенка, Віталія Коржа, Євгена Суслова та Олени Бондаренко передбачає, що мінімальний шлюбний вік для жінок повинен зрівнятися з чоловіками і становити 18 років. Нині ця норма прописана у Сімейному кодексі – 17 і 18 років відповідно.

Така різниця є дискримінаційною щодо статевої зрілості, кажуть автори проекту. Крім того, зрівняння віку передбачає Конвенція ООН з прав дитини, де йдеться, що людина з 18 років досягає фізичної, інтелектуальної та психологічної зрілості. Депутати також пропонують підняти мінімальний шлюбний вік для виняткових випадків. Нині, за рішенням суду це можливо з 14 років, а автори змін вважають, що доречною буде межа у 16 років.

В інтерв’ю Deutsche Welle автор проекту Сімейного кодексу, доктор юридичних наук Зореслава Ромовська зазначила, що питання шлюбного віку було дискусійним давно. Ще при обговоренні  Сімейного кодексу автори взяли до уваги рекомендації міністерства освіти, яке оперувало статистикою, що багато дівчат вагітніють і народжують ще у школі, тобто у віці до 17 років. А також тоді  врахували фізіологічні та психологічні властивості жіночого організму, пояснює Ромовська. Вона вважає, що статистика досі не змінилася. «Шлюбного віку я б не чіпала. І залишила б 17-18 років. Бо це питання потребує серйозного обговорення. Депутати мають оперувати статистикою, знати думку гінекологів, психологів, юристів, і зрештою суддів. Ми повинні взяти судову статистику, а з якого ж віку звертаються жінки за правом на шлюб. То що, краще їй робити аборт, бо іншого виходу не буде?  Тут слід все врахувати», - каже юрист.

Встановлення кодексом виняткового мінімального шлюбного віку 14 років віддало це питання на розсуд суддів, які бачать у суді дійових осіб, враховують конкретні обставини та  інтереси всіх сторін. Наприклад, шлюбні традиції національних меншин: ромів чи то татар, які одружуються і народжують дуже рано.
Помилковий заголовок — Erhfїyrfv [jxenm gsldbobnb ik.,ybq dsr

2 Червня, 23:22

Поділитися:

ПодіїПодії
Сьогодні іменини святкують:

Аполлоній, Дорофей, Ігор, Костянтин, Леонід, Маркіян, Федір