Настільна версія
мова | язык

Апокаліпсис в Японії: цунамі після землетрусу змило цілі міста

11 Березня, 23:55

Поділитися:

Рахунок жертв землетрусу в Японії йде на сотні. Цунамі змило цілі міста на сході країни, надзвичайна ситуація на АЕС. Зникли два потяги з людьми, в море затягнуло корабель з пасажирами.

Землетрус в Японії уже охрестили "апокаліпсисом". У розпал робочого дня 11 березня там сталася найпотужніша в історії країни серія підземних поштовхів, найсильніший з яких сягнув магнітуди у 8,9. На північний схід Японії обрушилося гігантське цунамі: хвилі заввишки до 10 метрів зносили все на своєму шляху.

Поки що підтверджена загибель щонайменше 375 людей, сотні чи навіть тисячі вважаються зниклими безвісти. Раніше повідомлялося, що на узбережжя міста Сендай викинуло до 300 тіл загиблих. Зник пасажирський потяг, гігантська воронка забрала корабель зі 100 пасажирами.

У країні панує хаос, пожежі охопили міста на сході. У Токіо обвалився шпиль телевежі, надзвичайні ситуації зафіксовані на двох АЕС. На станції у префектурі Фукусіма перевищено рівень радіації, який продовжує зростати.

Телефонні лінії перевантажені, не скрізь є Інтернет, хоча він працює краще, ніж мобільний зв'язок. Перебої з роботою транспорту, тисячі людей змушені ночувати на вулицях.

Сейсмологи прогнозують нові поштовхи, як біля берегів Японії, так і на Далекому Сході Росії. Через цунамі тривога оголошена на більшій частині Тихоокеанського узбережжя, зокрема в Каліфорнії і на Гаваях. Очікується, що наслідки цунамі торкнуться 50 країн світу.

Землетрус в Японії призвів до зміщення осі обертання Землі майже на 10 сантиметрів. На думку сейсмологів, наслідки цього лиха поступаються лише найбільшому катаклізму за всю історію спостережень - Великому Чилійському землетрусу 1960 року.

Вже очевидно, що ця подія стане одним з найгучніших катаклізмів 2011 року.
Помилковий заголовок — Fgjrfksgcbc d Zgjysї^ weyfvs gsckz ptvktnhece pvbkj wsks vscnf

11 Березня, 23:55

Поділитися:

ПодіїПодії
Сьогодні свято

Трійця

Сьогодні іменини святкують:

Алфій, Еразм, Сидір, Купріян, Онисим, Таїсія